Warunki montażu

 

 

POBIERZ INSTRUKCJĘ MONTAŻU W PDF-ie

 

Ułożenie kształtek szamotowych wewnątrz pustaków:

 

dobry sposób montażu komina

zły sposób montażu komina

 

Wystający rant jest DOLNĄ CZĘŚCIĄ KSZTAŁTKI !

 

Najniższy wkład ceramiczny (wyczystka) powinien być ustawiony na cokole szamotowym (odskraplaczu) i połączony z rurką umożliwiającą odprowadzenie na zewnątrz kondensatu - skroplin.

 

Ogólne zalecenia montażu:

 

Wkłady szamotowe należy łączyć przy pomocy kitu żaroodpornego zalecanego przez dostawcę. Zasady stosowania kitu określone są na opakowaniu, lub w załączonej informacji technicznej .Warstwa kitu powinna być jak najcieńsza - optymalna grubość tej warstwy wynosi 3 mm. Połączenie będzie trwałe po wyschnięciu. Wytrzymałość termiczna kitu po wyschnięciu wynosi 1350 [ºC].

 

Pustaki keramzytowe należy łączyć zaprawą cementowo - wapienną.

Do połączonych zaprawą pustaków wprowadza się izolację termiczną z wełny mineralnej, następnie prostki (kształtki) szamotowe łącząc je kitem żaroodpornym.

Przy montażu prostek należy zwrócić szczególną uwagę na prawidłowe wprowadzenie wpustu dolnego prostki w podcięcie górne tak, aby był swobodny spływ skroplin do odskraplacza, zamontowanego w dolnej części komina.

 

Zakończenie komina ceramicznego

 

zakończenie komina ceramicznego

 

Tynkowanie komina

 

Pustak kominowy należy otynkować (gr. 2 cm).

W przypadku przewodów kominowych o wysokości większej niż 15 m, w których temperatura spalin jest niższa niż 60oC niezbędne jest osłonięcie części przewodu usytuowanego poza przestrzenią ogrzewania budynku, oraz część przewodu nad dachem dodatkową warstwą wełny mineralnej o grubości 30 mm (lub 20 mm jeżeli stosuje się dodatkowo obmurowanie o grubości co najmniej 11,5 cm).

 

UWAGA !

 

Podczas pierwszego rozpalania, zwłaszcza w zimie, gdy budynek nie był jeszcze ogrzewany i komin może mieć temperaturę ujemną- należy powoli podnosić temperaturę w kominie.

Wkładka szamotowa wytrzymuje temperaturę palącej się sadzy.

Połączenie wysokiej jakości z niską ceną powoduje, że są bezkonkurencyjne na polskim rynku.